Historie a současnost

V letech 1986 až 1990 jsem zajišťoval léčebnou a preventivní péči o chovy hospodářských zvířat Státního statku Cvikov, provoz 01 Valteřice a provoz 02 Stružnice. Převážně jsem se staral o víc jak 1.500 kusů dojnic s mléčnou produkcí a 60 kusů prasnic na chov. K tomu patřily teletníky, odchovny jalovic a výkrmny prasat. Hlavně preventivní zákroky jsem prováděl ve výkrmnách brojlerů o celkové kapacitě 17.000 kusů.

V současné době je na celém okrese Česká Lípa méně jak 1.400 kusů dojnic s mléčnou produkcí. Převažuje chov skotu tzv. na maso, kdežto před rokem 1990 to bylo opačně a chovalo se kolem 15.000 kusů dojnic s mléčnou produkcí a na maso se vykrmovali jen býci.

Po privatizaci veterinární služby jsem měl pět let malou praxi v Sosnové u České Lípy. Zároveň jsem navštěvoval chovy hospodářských zvířat na okrese Česká Lípa. Mezi největší se řadí Avena v.o.d. Kravaře s 220 kusy dojnic s mléčnou produkcí a chov pana Pavla Sixty v Tuháni s více jak 200 kusy krav s mléčnou produkcí. Posledních deset let jsem se staral o zdravotní stav 650 dojnic v ZOD Brniště, které patří ke špičkovým chovům v ČR. V roce 2001 se umístili na druhém místě v produkci mléka a i v dalších letech obsazovali přední příčky.

Největším chovem skotu s masnou produkcí, o který se starám, je chov pana Zdeňka Petera na Dubové hoře u Dubé a stádo pana Ing.Jana Hromase ve Stvolínkách.

Dlouhodobě nejlepší spolupráci mezi chovateli koní mám s Minifarmou ve Sloupu v Čechách, kde Stanojkovičovi vybudovali krytou jízdárnu a pečují o víc jak deset koní a učí hlavně děti lásce ke koním.

Jak se starat o zvířata učí děti také paní Jana Prokešová v Horní Libchavě z Občanského sdružení Na Větrné hůrce. Chová nejen psy, kočky, koně, ovce a kozy, ale i králíky, morčata, slepice a krůty. Vlastně všechna zvířata, která na vesnici patří.

Historie ordinace

Budova ordinace je postavená v roce 1975 a původně sloužila jako sauna a v 1. patře byt pro správce sauny. Postavili jí současně s budovou nynější Euroškoly, kde byly kanceláře ředitelství Pozemních staveb Liberec, Stavebního závodu Česká Lípa.

V roce 1996 jsem přišel do budovy již tři roky neobývané, bez radiátorů, nefunkčních vodovodních a elektrických rozvodů. Místnost s bazénem a potírnou jsem přebudoval na garáž s dílnou. Převlékárna je nyní kancelář a odpočívárna se stala čekárnou. Vlastní ordinace byla původně společenskou místností s barovým pultem, který nyní odděluje ordinaci od temné komory pro vyvolávání rtg snímků. V 1. patře je advokátní kancelář a byt JUDr. Jany Zejdové.

 

byk4byk5IMG_2116IMG_2115IMG_2121koneJelen v lýčí

ordinační hodiny

 

POZOR ! ! !    

Ve dnech 7. až 15.prosince 2019   NEORDINUJI 

Kontakt

MVDr. Stanislav Daníček
Veterinární Lékař
Železničářská 2695
470 06 Česká Lípa

Mobil: 602 446 552

stálá pohotovost

Telefon: 487 832 686

jen v době ordinace

e-mail: standa.danicek@seznam.cz